Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 18 svečius online
Naujienos
Senelių namų gyventojai smagiai laiką leido Anykščiuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 19 Liepa 2017 00:00

Pagaliau sušilus orams senelių namų gyventojams buvo pasiūlyta pakeliauti. Kadangi dauguma dar nebuvo lankęsi mūsų netolimame, bet labai gražiame krašte – Anykščiuose, sugalvojome nuvažiuoti ten. Pirmiausiai nuvykome į Arklio muziejų, kuris yra įsikūręs Niūronių kaime. Čia saugomos ir eksponuojamos gausios Lietuvos arklininkystės istoriją menančios eksponatų kolekcijos. Mus pasitikęs gidas aprodė muziejų ir papasakojo viską apie arklius, vežimus, ratus, plūgus, žirgų laidojimo papročius ir pan. Močiutėms labai patiko ekspozicijos, nes dauguma prisiminė, kaip anksčiau gyveno, kokiais amatais – kalvystės, audimo – užsiėmė jų tėvai praeityje. Taip pat lankėmės aukštaitiškoje sodyboje, kur mums buvo papasakota apie duonelės kepimą. Gyventoja Monika atsiminė, kaip pati kepdavo duoną, todėl pirmiausiai įėjusi į namą paklausė, kur yra ližė. Apžiūrėję visus eksponatus, pasistiprinę užkandžiais ir pailsinę kojas keliavome toliau. Nuvykus į Anykščius neįmanoma neaplankyti mūsų gamtos ir kultūros vertybės – Puntuko akmens. Ištvermingiausi seneliai net pasiryžo pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Čia iš aukštai apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais bei pamatėme aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus. Pavargę, bet laimingi gyventojai grįžo namo ir dar ilgai pasakojo savo įspūdžius kitiems. Nei vienas neišsigando kelionės, klausė, kada bus kita ekskursija.

Skaityti daugiau...
 
Arkivyskupo metropolito L. Virbalo apsilankymas senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 03 Liepa 2017 00:00

Liepos 2 dieną Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčioje vyko graži šventė. Sutvirtinimo Sakramentą teikti atvyko arkivyskupas metropolitas L. Virbalas SJ. Po Šv. Mišių ganytojas apsilankė ir senelių namuose. Gyventojai buvo pasiruošę, labai laukė gerbiamo vyskupo, pasitiko jį su gėlėmis. Jo Ekscelencija bendravo su gyventojais, aplankė juos kambariuose, dalijo palaimintojo T. Matulionio paveikslėlius, atsakė į rūpimus klausimus. Išeidamas ganytojas visus palaimino, linkėjo geros sveikatos ir kantrybės. Seneliai buvo pakylėti Jo Ekscelencijos apsilankymu, šiltu ir paprastu bendravimu, širdingai dėkojo.

Skaityti daugiau...
 
Senelius aplankė ūkininkė Genovaitė Sakalauskienė PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 23 Birželis 2017 10:04

Penktadienį senelių namai sulaukė netikėtų svečių. Nešinos braškėmis pas senelius atvyko ūkininkė Genovaitė Sakalauskienė kartu su savo dukra. Viešnios aplankė visus gyventojus ir jiems padovanojo savo ūkyje užaugintų ekologiškų braškių. Seneliai labai apsidžiaugė tokiomis gardžiomis vaišėmis ir iš karto ėmė ragauti. Genovaitė Sakalauskienė pasirūpino, kad dar ir žiemos metu seneliai turėtų kuo pasigardžiuoti, todėl padovanojo braškių iš kurių bus išvirta uogienė.

Nuoširdžiai dėkojame Genovaitei, kad niekada nepamiršta Deltuvos senelių globos namų gyventojų, visuomet mus aplanko ir atveža nuostabių vaišių.

Skaityti daugiau...
 
Joninių šventė senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 23 Birželis 2017 08:39

Ketvirtadienį nuo pat ankstyvo ryto senelių namuose vyko šurmulys, gyventojos kartu su darbuotojomis pynė vainikus iš ąžuolų ir klevų lapų, lauko gėlių, bei įvairių kitų žolynų. Pasveikinti Jonų ir Janinų atvyko Deltuvos kaimo kapela, vadovaujama Kazimiero Piestinio. Sveikinimo žodžius tarė Deltuvos kultūros namų direktorė Daiva Stimburienė, ji visus pasveikino su artėjančiomis Joninėmis.

Svečiai surengė labai gražų koncertą, padainavo daugybę dainų: "Ežerėliai", "Mano kraštas", ukrainietišką dainą "Oi čiorna", buvo grojamas valsas, polka, po dainos "Joninių laužai" buvo pasveikinti varduvininkai, jiems uždėti žolynų vainikai, palinkėta stiprybės ir sveikatos. Gyventojos Janės pasveikinti atvyko pusbrolis, kuris jai padovanojo ąžuolų vainiką ir Joninių progą visiems padainavo. Visiems labai patiko koncertas ir jame skambėjusios dainos, kurios privertė ne vieną gyventoją nusišypsoti ar nubraukti džiaugsmo ašarą. Seneliai nuoširdžiai dėkojo svečiams už padovanotą šventę.

Skaityti daugiau...
 
Kulinariniai užsiėmimai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 13 Birželis 2017 05:52

Antaninių proga kartu su močiutėmis nutarėme pasilepinti saldumynais ir palepinti kitus gyventojus – gaminome „Napoleono“ tortą. Susirinkusios gyventojos iš pradžių nerimavo, kaip tą tortą reiks gaminti, tačiau padedant darbuotojoms viskas labai gerai sekėsi. Pirmiausia močiutės pasidarė pertepimą, kurį naudojo tepdamos lakštus. Visos kruopščiai dirbo, net stebėjosi, kaip lengvai galima pasigaminti tokį skanumyną. Pabaigę tepti prislėgėme ir įdėjome į šaldytuvą – lauksime ryto. Kitą dieną prieš pusryčius tortus papuošėme, pristatėme gyventojams mūsų kepėjas ir visus pavaišinome. Seneliai yra tikri smaližiai – valgė ir gyrė skanųjį „Napoleoną“, klausė, kada vėl tokį pagaminsime.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 8 iš 19