Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 11 svečius online
Naujienos
Užgavėnės PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 13 Vasaris 2018 13:33

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Senelių namų gyventojai taip pat kiekvienais metais švenčia Užgavėnes, valgo blynus ir laukia persirengėlių. Šiais metais ožiai, raganos ir velniai vėl sugužėjo pas senelius, vaišino visus „velnio prakaitu“, šoko, trypė, bandė žiemą išvaryt. Gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tokios kompanijos, net kambariuose gulintys seneliai smarkiai plojo, kad tik žiema greičiau išeitų. Smagiai grojant akordeono muzikai ir valgant sočius mielinius blynus seneliai ir svečiai linksmi išsiskirstė.

Skaityti daugiau...
 
Lietuvai 100! PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 01 Vasaris 2018 11:10

Vasario 16-oji  - pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data, tai Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šiuos jubiliejinius metus minint senelių namų gyventojai taip pat ruošėsi, padėjo darbuotojoms papuošti senelių namus. Močiutės visą savaitę kiekvieną dieną rinkosi ir karpė krepinį popierių, jį suko ir klijavo ant iš kartono iškirptos trispalvės ir Lietuvos žemėlapio trafareto. Taip pat buvo padarytos mažos vėliavos iš medžiagos ir dar viena trispalvė iš spalvoto popieriaus. Gyventojai labai džiaugėsi galėję taip gražiai papuošti savo namus.

Skaityti daugiau...
 
"Legendų vainikas Ukmergės žemėj" PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 16 Sausis 2018 00:00

Sausio 16 dieną į senelių namus atvažiavo Bočių bendrijos klubo „Prie židinio“ nariai. Vadovė Zuzana Stunžėnienė pasveikino visus su artėjančiu Lietuvos  100-mečiu ir pristatė savo režisuotą vaidinimą „Legendų vainikas Ukmergės žemėj“. Aktoriai D. Darulienė, A. Vilkelienė, L. Navalinskienė, O. Žiedelienė ir B. Kaselis papasakojo daug padavimų apie piliakalnius, dvarus ir įvairius medžius Ukmergės mieste ir aplink ją. Seneliai sužinojo, iš kur tokį pavadinimą gavo Vilkmergės piliakalnis, kodėl vaidenasi Tatkūnuose prie Kreivojo ąžuolo, koks ponas Žeimiuose ant kalno gyveno ir kodėl mergelė buvo užmūryta Siesikų dvaro pilies bokšte. Buvo papasakota ir apie Dvilypę pušį ant Vaitkuškio kalno, kur kareiviai paslėpė savo turtus, apie Želvoje gyvenusias laumes ir kaip Dvareliškių kaime per gegužinę velniai persirengę kavalieriais mergeles šokindavo. Daug savižudžių būta ant Daumantiškių dvaro kalno, net arkliai piestu stodavosi. Tokių ir dar daugiau šiurpių ir linksmų padavimų pripasakoję, bočiai dar ir lietuvių liaudies dainų padainavo ir „cukierkomis“ senelius pavaišino. Atsidėkoję už smagią popietę, įteikėme saldžių vaišių ir išleidome svečius namo.

Skaityti daugiau...
 
"Lions" klubo dovana PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 17 Sausis 2018 08:23

Senelių namų gyventojai dovanų sulaukia ne tik per šventes, bet ir po jų. „Lions“ klubo nariai iš Švedijos parūpino seneliams reikalingų daiktų, su kuriais kasdienybė jiems taps gražesnė, patogesnė. Nuo šiol gyventojai savo pirktą maistą galės laikyti dvejuose naujuose „Snaigės“ šaldytuvuose, o atvėsusį maistą galės pasišildyti virtuvėlėje stovinčioje mikrobangų krosnelėje. Taip pat naujos patalynės ir užuolaidos jau puošia kambarius, suteikdami jiems jaukumo ir šiltumo. Tariam AČIŪ „Lions“ klubo nariams ir prie labdaros gavimo prisidėjusiems asmenims.

Skaityti daugiau...
 
Sausio 13-oji senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Šeštadienis, 13 Sausis 2018 00:00

Sausio 13 – ąją, kai minima laisvės gynėjų diena, senelių namus aplankė Saulius ir Juozapas Tumosos. Molėtuose gyvenantys tėvas ir sūnus parengė gyventojams pasirodymą – sūnus Juozapas grojo su gitara, su klarnetu, giedojo giesmes, o tėtis kalbėjo apie Lietuvos atmintiną dieną, dalijosi savo prisiminimais. Seneliams ypač patiko Juozapo atliekama muzika: skambėjo garso takelis iš filmų „Titanikas“, „Karibų piratai“, taip pat tokios žinomos dainos, kaip „You raise me up“, „My Way“. Nuostabaus balso savininkas pritariant gitarai giedojo giesmes „Aleliuja“, „Saulė štai“, „Tik viešpatauk“, Tegu tau ramybė“. Seneliai gėrėjosi gražia muzika ir prasmingais žodžiais, dėkojo svečiams už pasirodymą.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 9 iš 23