Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 24 svečius online
Naujienos
Joninių šventė senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 23 Birželis 2017 08:39

Ketvirtadienį nuo pat ankstyvo ryto senelių namuose vyko šurmulys, gyventojos kartu su darbuotojomis pynė vainikus iš ąžuolų ir klevų lapų, lauko gėlių, bei įvairių kitų žolynų. Pasveikinti Jonų ir Janinų atvyko Deltuvos kaimo kapela, vadovaujama Kazimiero Piestinio. Sveikinimo žodžius tarė Deltuvos kultūros namų direktorė Daiva Stimburienė, ji visus pasveikino su artėjančiomis Joninėmis.

Svečiai surengė labai gražų koncertą, padainavo daugybę dainų: "Ežerėliai", "Mano kraštas", ukrainietišką dainą "Oi čiorna", buvo grojamas valsas, polka, po dainos "Joninių laužai" buvo pasveikinti varduvininkai, jiems uždėti žolynų vainikai, palinkėta stiprybės ir sveikatos. Gyventojos Janės pasveikinti atvyko pusbrolis, kuris jai padovanojo ąžuolų vainiką ir Joninių progą visiems padainavo. Visiems labai patiko koncertas ir jame skambėjusios dainos, kurios privertė ne vieną gyventoją nusišypsoti ar nubraukti džiaugsmo ašarą. Seneliai nuoširdžiai dėkojo svečiams už padovanotą šventę.

Skaityti daugiau...
 
Kulinariniai užsiėmimai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 13 Birželis 2017 05:52

Antaninių proga kartu su močiutėmis nutarėme pasilepinti saldumynais ir palepinti kitus gyventojus – gaminome „Napoleono“ tortą. Susirinkusios gyventojos iš pradžių nerimavo, kaip tą tortą reiks gaminti, tačiau padedant darbuotojoms viskas labai gerai sekėsi. Pirmiausia močiutės pasidarė pertepimą, kurį naudojo tepdamos lakštus. Visos kruopščiai dirbo, net stebėjosi, kaip lengvai galima pasigaminti tokį skanumyną. Pabaigę tepti prislėgėme ir įdėjome į šaldytuvą – lauksime ryto. Kitą dieną prieš pusryčius tortus papuošėme, pristatėme gyventojams mūsų kepėjas ir visus pavaišinome. Seneliai yra tikri smaližiai – valgė ir gyrė skanųjį „Napoleoną“, klausė, kada vėl tokį pagaminsime.

Skaityti daugiau...
 
Birželinės pamaldos senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 09 Birželis 2017 12:26

Birželio mėnuo skiriamas Švč. Jėzaus Širdies garbinimui. Šį mėnesį kasdien laikomos šiam tikslui skirtos, taip vadinamos birželinės pamaldos. Pamaldumas Švenčiausiajai Širdžiai – ypatinga pamaldumo Jėzui forma. Švenčiausiosios Širdies pamaldumas – tai pamaldumas garbingajai Jėzaus Kristaus Širdžiai, kuri atspindi ir primena Jėzaus meilę mums, Jo jautrumą ir gerumą. Senelių namų gyventojai po pietų kiekvieną dieną ruošiasi birželinėms pamaldoms. Tie, kurie negali patys ateiti – yra atvežami su neįgaliojo vežimėliu. Seneliai prašo socialinių darbuotojų padėti jiems giedoti Švč. Jėzaus Širdies litaniją, todėl visi kartu susirinkę meldžiamės. Gyventoja Monika papuošė Jėzaus paveikslą gamintomis gėlėmis ir savo rankų darbo žvaigžde.

Skaityti daugiau...
 
Rytinė mankšta PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 06 Birželis 2017 09:43

Norėdami aktyvinti gyventojus ir paskatinti juos daugiau judėti, kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį organizuojame grupinę mankštą. Ją atlieka ir senelius teisingai sportuoti moko ergoterapeutė Rasa. Vasarą, kai oras geras kaip šiandien, mankšta daroma lauke. Gyventojai atlydimi su vaikštynėmis, su neįgaliojo vežimėliais, visi stengiasi sąžiningai atkartoti rodomus pratimus. Po mankštos senjorai būna geros nuotaikos, ir dainas iš širdies traukia, dalijasi įspūdžiais, kad pajudėjus ir kasdienybė šviesesnė pasidarė.

Skaityti daugiau...
 
Miruonės kelionė į gimtinę PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 28 Balandis 2017 13:01

Vėsų rytmetį Miruonė kartu su socialinėmis darbuotojomis išsiruošė į kelionę. Gyventoja važiavo aplankyti savo giminaičių ir sutvarkyti artimųjų kapų. Iš nestacionarių socialinių paslaugų centro buvo užsakytas autobusiukas, kuris nuvežė Miruonę į Siesikus. Užsukę į kapines socialinės darbuotojos sutvarkė gyventojos artimųjų kapus, padėjo naują puokštę dirbtinių gėlių ir uždegę žvakes pasimeldė už mirusiuosius. Toliau nuvykome aplankyti Siesikų miestelyje gyvenančios Miruonės pusseserės Irenos. Giminaitė apsidžiaugė sulaukusi svečių ir šiltai visus priėmė. Pasisvečiavę ir atsisveikinę vykome į Meilūnus aplankyti kitos pusseserės, tačiau namuose radome tik jos vyrą Edvardą. Jis pasakojo, kad žmona šiuo metu guli ligoninėje. Pasišnekučiavusi Miruonė atsisveikino ir visi grįžome į senelių namus. Gyventoja džiaugėsi, kad aplankė saviškius.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 10 iš 21