Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 18 svečius online
Naujienos
Filmo "Vėjų žemė" premjera senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 20 Gruodis 2016 00:00

Gruodžio 20 dieną senelių namuose apsilankė jaunas režisierius, scenarijaus autorius Ernestas Samsonas. Jis pristatė savo naujausią 2015 m. gegužės mėnesį pradėtą kurti meninės dokumentikos filmą apie Šventosios kuršių bendruomenę, pavadinimu „Vėjų žemė“. Tai intriguojantis, jausmingas pasakojimas apie pajūrio miestelį Šventąją ir joje įsikūrusią nykstančią Kuršių – Lietuvos Latvių bendruomenę. Tai primiršta ir mažai kam bežinoma šios buvusios žvejų gyvenvietės istorijos dalis, liudijima paskutiniųjų senosios kartos kuršių palikuonių lūpomis. Seneliai pasijuto kaip tikrame kino teatre, filmas buvo žiūrimas per projektorių, buvo užgesintos šviesos. Visi susikaupę žiūrėjo, o po filmo kartu aptarė iškilusius klausimus. Ačiū režisieriui Ernestui Samsonui už apsilankymą ir suteiktą malonią popietę mūsų gyventojams.

Skaityti daugiau...
 
Savanoriai "OBA" kartu su dainininke Ieva aplankė senelius PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 19 Gruodis 2016 13:51

Senelių kaip ir kiekvienais metais nepamiršo ir su artėjančiomis šventėmis pasveikinti atvažiavo savanorių grupė „OBA“ kartu su Eurovizijos atrankoje dalyvavusia dainininke Ieva Zasimauskaite-Kiltinavičiene. Grupės „OBA“ iniciatorė Eglė norėdama, kad seneliai apšiltų ir pasiruoštų koncertui, pravedė mankštą. Iš kart po jos dainininkė Ieva kartu su elektriniu pianinu grojančiu Donatu atliko seneliams labai gražių dainų. Paskutinę – „Ilgas kelias“ – dainavo visi kartu. Gyventojai stebėjosi gražiu atlikėjos balsu, daug plojo. Po koncerto seneliai buvo nudžiuginti dovanomis – pyragais su šaltalankių arbata, vaisiais, saldainiais ir dar kiekvienas gavo po angeliuką, kad saugotų ir globotų. Kartu su savanoriais atvyko ir Tarybos narys Darius Varnas, visiems padovanojo glėbį mandarinų. Nei vienas gyventojas nebuvo pamirštas – kambariuose savanoriai taip pat padalijo dovanėles, pabendravo. Buvo ir „apsikabinimų lietus“, kuris seneliams ypač patinka. Dėkojame visiems prisidėjusiems už puikią nuotaiką, suteiktą šilumą ir gerumą!

Skaityti daugiau...
 
Spektaklis pagal D. Čiurlionytės pjesę "Stebuklinga lazdelė" PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 16 Gruodis 2016 00:00

Gruodžio 16 dieną pas senelius ir vėl sugužėjo vaikučiai, tik šį kartą iš Antakalnio III kaimo bendruomenės dienos centro „Draugas draugui“. Projekto vadovė Edita Leleikienė pasveikino senelius ir darbuotojus su artėjančiomis šventėmis, dalijosi mintimis, kas kiekvienam žmogui yra Šv. Kalėdos, ir pakvietė vaikučius padainuoti. Antroje pasirodymo dalyje Antakalnio III filialo kultūros namų renginių organizatorė Rima Padrezienė parengė seneliams spektaklį pagal D. Čiurlionytės pjesę „Stebuklinga lazdelė“. Seneliai gėrėjosi šaunia vaikų vaidyba. Po pasirodymo vaikučiai visiems išdalijo savo rankų darbo meduoliukus ir atvirutes. Kambariuose buvo aplankyti ir silpnesnės sveikatos seneliai. Vaikai gavo skanių saldainių, o jų mokytojos – senelių rankų darbo eglutę.

 

Skaityti daugiau...
 
Šv. Liucijos (Šviesos) diena senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 15 Gruodis 2016 00:00

Gruodžio 15 dieną į senelių namus sugužėjo būrys vaikučių iš Deltuvos pagrindinės mokyklos. Lydimi Deltuvos kultūros namų direktorės Daivos Stimburienės, muzikos vadovo Kazimiero Piestinio ir  rankdarbių vadovės Rasos Laskauskienės, vaikai pirmiausiai sušildė senelių širdis savo dainomis. Kultūros namų direktorė Daiva Stimburienė visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis, taip pat paminėjo, kad gruodžio 13 dieną buvo švenčiama Šv. Liucijos diena, kitaip vadinama Šviesos diena. Nuo seno šiuo metu lietuviai pradėdavo švęsti žiemos saulėgrįžą. Ta proga vadovės atsinešė paruoštus trafaretus pagal kuriuos seneliai ir vaikai padedami darbuotojų karpė, klijavo, gamino žibintus. Visi labai kruopščiai dirbo, o vėliau gėrėjosi rezultatu – išėjo tikrai labai gražūs žibintai. Seneliai džiaugėsi šauniai ir įdomiai praleista popiete.

Skaityti daugiau...
 
Raguvos bendruomenės vokalinis moterų ansamblis "Svaja" PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 09 Gruodis 2016 00:00

Gruodžio 9 dieną į senelių namus koncertuoti atvažiavo Raguvos bendruomenės vokalinis moterų ansamblis „Svaja“. Vadovė Leonija Ožekauskienė padėkojo visiems susirinkusiems ir pradėjo koncertą su daina, kuri iškart visus sugraudino, tai „Gyvenimas mano“. Toliau dainavo apie brangiausią širdžiai kampelį – gimtinę („Tau, gimtine). Buvo dainų ir apie meilę, tikrą ir tyrą („Sidabro gija“) ir skaudžią, nepasisekusią („Laiškas ant smėlio“, „Piemenaitė“). Prisimindami vasarą, trumpiausią naktį, Jonines, sudainavome dainą „Palydėk takeliu“. Baigiantis koncertui visi prašė pakartoti pačią pirmąją dainą, kuri taip visus sujaudino. Atsidėkodami seneliai kartu su darbuotojais įteikė svečiams savo rankų darbo eglutę, pyragą , dėkojo už gražias dainas, nuoširdų bendravimą, šiltas šypsenas ir linkėjo sėkmės, optimizmo ir didžiulio noro daryti tai, kas labiausiai patinka.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 10 iš 19