Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 20 svečius online
Naujienos
Reniaus kelionė į Kuršėnus PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 12 Spalis 2017 07:33

Mūsų gyventojas Jonas Renius gimė Kuršėnuose ir ten praleido savo vaikystę ir jaunystę. Kadangi prieš patekdamas į senelių namus jis gydėsi ligoninėje dėl sunkios galvos traumos, jam yra sunku kalbėti, dėstyti savo mintis, tačiau labai stengdamasis paaiškino, kad nori nuvažiuoti į savo gimtąjį kraštą, aplankyti seniai matytus artimus žmones. Socialinė darbuotoja susirado kontaktus ir susiskambino su ten gyvenančiais giminaičiais, kurie sutiko mus priimti į svečius. Nuvažiavus 180 km mus pasitiko Reniaus pusseserė Gražina su vyru. Su ja Renius praleido visą vaikystę, juos kartu augino močiutė. Susėdę prie kavos puodelio giminaičiai dalijosi savo praeitimi, prisiminė, kaip jų keliai išsiskyrė, juk nesimatė net 40 metų! Reniui ne viena ašara nuriedėjo ir kai ėjo susitikti su šalia gyvenančiu broliu Adoliu. Vyrai po tiek nesimatymo metų vos pažino vienas kitą. Smagiai pasibuvę, išsikalbėję turėjome keliauti namo, nors Reniui visai nesinorėjo. Gyventojas keliaudamas atgal buvo labai susimąstęs, mintimis nukeliavęs toli toli. Matyt gimtasis kraštas sužadino nemažai jausmų, prikėlė seniai pamirštus prisiminimus...

Skaityti daugiau...
 
Tata su Stefa ir grupė "Provincija" Ukmergėje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 02 Spalis 2017 00:00

Spalio 2 dieną Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga senjorai buvo kviečiami į Ukmergės kultūros centre vykstantį koncertą. Mūsų senelių namų gyventojai kartu su darbuotojais taip pat dalyvavo renginyje. Jame visus linksmino grupė „Provincija“ iš Rokiškio ir šmaikštieji renginio vedėjai Tata ir Stefa. Oficialiojoje dalyje senjorus sveikino seimo narys Juozas Varžgalys, Sodros vyr. specialistė Rima Meškienė, sveikatos ambasadorė Nijolė Kaselienė bei Kraštotyros muziejaus direktorės pavaduotoja Jolanta Petronytė. Rajono meras Rolandas Janickas kartu su vicemere Klavdija Stepanova, savivaldybės administracijos direktoriumi Stasiu Jackūnu bei pavaduotoja Agne Balčiūniene įteikė padėkos raštus, gėles ir dovanas šiais metais labiausiai nusipelniusiems senjorams. Per smagiąją dalį grojo daug linksmos muzikos, vedėjai kvietė žiūrovus iš salės ant scenos, buvo sukurtas ekspromtinis vaidinimas, kuriame sudalyvavo ir mūsų darbuotoja Rasa. Mūsų seneliai labai smagiai praleido laiką ir linksmi grįžo namo.

Skaityti daugiau...
 
Apsilankė vaikai iš Petronių pradinio ugdymo skyriaus PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 02 Spalis 2017 00:00

Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Šia proga pas senelius atvyko Siesikų gimnazijos Petronių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai kartu su mokytojomis Kristina Kolosova ir Jolanta Kuosiene. Vaikučiai kartu su tėveliais iškepė pyragų, išvirė skanios vaistažolių arbatos ir atvežė seneliams pasivaišinti. Kad būtų linksmiau, jie ir programą paruošė – šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Kadangi vaikai čia lankėsi pirmą kartą, socialinė darbuotoja papasakojo, kaip čia seneliai gyvena, kuo užsiima laisvalaikiu. Silpnos sveikatos senelius vaikai aplankė ir vaišino kambariuose. Gyventojai gėrėjosi vaikų pasirodymu, jų jaunatviška energija ir spinduliuojančiu gerumu. Labai dėkojame už sveikinimus ir vaišes!

Skaityti daugiau...
 
Senelių laisvalaikis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 23 Rugpjūtis 2017 10:27

Norėdami paįvairinti senelių laisvalaikį azartiškuosius gyventojus pakvietėme žaisti stalo žaidimą „Bingo“. Kadangi gyventojams labai patinka žaisti momentinėse loterijose, jiems buvo įsteigtas prizas – loterijos bilietas. Socialinė darbuotoja traukė skaičiukus, o seneliai ieškojo laimingųjų savo bilietuose. Seneliai pirmą kartą žaidė „Bingo“, bet jiems, o ypač laimėtojams, tai suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Dabar gyventojai susitiks kiekvieną savaitę šiam žaidimui.

Skaityti daugiau...
 
Šv. Ona senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 26 Liepa 2017 12:01

Liepos 26-oji –  Oninės – šv. Onos šventė, Onos vardo diena. Gal kiek ir keista, bet senovėje labai stengdavosi iki Oninių javus nupjauti, o pabaigtuves vadindavo pagynėtuvėmis, nuobaigomis. Oninių šventės ištakos glūdi dar pagoniškoje Lietuvoje. Šią dieną buvo rengiamos vakaronės, prirenkama uogų, prikepama duonos iš naujo derliaus grūdų, prikasama šviežių bulvių. Tai ir Prinokimo šventė, žmonių gražiai vadinta Nokis, Sirpstas. Taiklūs Oninių liaudiški apibūdinimai: „Šventa Ona – duonos ponia“, „Ateina Onutė su šviežia duonute“, „Šventa Ona – gera žmona: aptepa duoną su smetona.“ Senelių namuose taip pat turime keletą Onų, kurias kiekvienais metais pasveikiname su vardo diena, įteikiame gėlių ir šokolado. Onutės džiaugiasi, dėkoja už sveikinimus, vaišina kitus gyventojus saldainiais.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 10 iš 22