Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 23 svečius online
Naujienos
Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 02 Spalis 2023 09:08

Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Socialinė darbuotoja šią dieną pasveikino visus globos namų gyventojus, palinkėjo jiems sveikatos, kantrybės ir tarpusavio supratimo, taip pat perdavė dovanų  nuo Raudonojo Kryžiaus Ukmergės skyriaus draugijos vitaminų ir nuo globos namų administracijos – pyragą.
Spalio 2-ąją globos namus aplankė ir savo sveikinimo žodį tarė Deltuvos pagrindinės mokyklos direktorė Janina Jastčembskienė ir socialinė darbuotoja Neringa Šeibokienė. Deltuvos pagrindinės mokyklos mokinės atnešė rankų darbo sveikinimo atviručių ir ką tik iškepto, šilto obuolių pyrago. Gyventojai labai džiaugėsi parodytu dėmesiu ir dovanomis.

Skaityti daugiau...
 
Raudonojo Kryžiaus savanorės PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 26 Rugsėjis 2023 10:17

Rugpjūčio 26 dieną senelių namus aplankė savanorės iš Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Ukmergės skyriaus kartu su vadove Inga Kerbelyje-Orvydiene. Jos seneliams atvežė daug įdomių užsiėmimų, kurie lavina smulkiąją motoriką. Gyventojai mėtė į taikinį kamuoliukus, bandė iš smulkių detalių sudėti paveikslus, pynė ilgas grandines – visi užsiėmimai labai įdomūs ir įtraukiantys. Gyventojai džiaugėsi puikiai praleistu laiku, o dar ir gavo dovanų. Ačiū savanorėms!

Skaityti daugiau...
 
Ūkininko vaišės seneliams PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 19 Rugsėjis 2023 09:41

Ūkininkas Kęstutis Zinkevičius lankėsi senelių globos namuose ir vaišino savo ūkyje užaugintais arbūzais. Gyventojai ragavo ir gyrė arbūzo skonį. Supjaustytas arbūzas buvo padalintas ir gyventojams kambariuose. Ačiū už vaišes!

Skaityti daugiau...
 
Kauno arkivyskupas metropolitas lankėsi senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 18 Rugsėjis 2023 10:24

Rugsėjo 17 d. Deltuvos Švč. Trejybės bažnyčioje lankėsi Kauno arkivyskupas  metropolitas Kęstutis Kėvalas. Šv. Mišių metu arkivyskupas kalbėjo apie atleidimą – kiek kartų reikia atleisti žmogui, jei jis nusikalsta? Jėzus moko, kad nereikia skaičiuoti. Po Šv. Mišių garbingas svečias apsilankė Deltuvos senelių globos namuose, bendravo su gyventojais lauke, aplankė juos ir kambariuose, suteikė visiems palaiminimą. Seneliai buvo labai patenkinti arkivyskupo vizitu, džiaugėsi, kad toks malonus ir šiltas žmogus juos aplankė.

Skaityti daugiau...
 
Senelių namų gyventoja Jadvyga švenčia 103 -iąjį gimtadienį! PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Pirmadienis, 04 Rugsėjis 2023 00:00

Rugsėjo 4-ąją Deltuvos senelių globos namuose paminėtas garbingas Jadvygos Lisauskienės 103 metų jubiliejus. Jadvyga, mergautinė pavardė Pukanasytė, gimė Liaurų kaime, Širvintų rajone. Šeimoje augo penki vaikai: trys seserys ir du broliai, Jadvyga – pati vyriausia. Ūgtelėjusi baigė 4 skyrius pradinėje mokykloje, o namuose apart brolių ir seserų teko prižiūrėti ir nemažą ūkį – tėvai turėjo žemės, gyvulių: karvių, avių, kiaulių, arklių. Laisvalaikiu Jadvyga kartu su mama verpdavo rateliu, šis pomėgis ilgainiui tapo ir darbu, visą gyvenimą moteris buvo garsi siuvėja.
Išvažiavusi į Kauną sukūrė šeimą, susilaukė dviejų vaikų. Su pirmu vyru išsiskyrė dėl jo piktnaudžiavimo alkoholiu, tačiau laimingai ištekėjo antrą kartą ir persikėlė gyventi į Ukmergę. Su antruoju vyru vaikų nebeturėjo, tačiau nugyveno kartu, kol išskyrė jo mirtis.
Gyvenimas ne vien gera dovanojo, bet siuntė ir išbandymus. Mamai teko apverkti ir palaidoti abu sūnus. Liko jaunesniojo sūnaus šeima – žmona Elena ir du sūnūs. Marti dažnai aplanko, rūpinasi, atvažiuoja mylimi anūkai – Linas ir Paulius, kiekvieną gimimo dieną nepamiršta pasveikinti ir užsienyje gyvenanti krikšto dukra Nijolė – atsiunčia gražų sveikinimą, gėlių puokštę. Močiutė turi šešis proanūkius, jų visų labai laukia. Gyventoja labai moteriška – mėgsta pasipuošti, susišukuoti, nors pati nevaikšto, bet neįgaliojo vežimėlio pagalba yra nuvežama į įvairius užsiėmimus – į mankštą, laikraščių skaitymą, į lauką pakvėpuoti grynu oru. Močiutė jaučiasi gerai ir labai džiaugiasi kiekvienu sveikinimu ir parodytu dėmesiu. Gimtadienio proga senelių namuose skambėjo akordeono garsai, kartu su III Antakalnio skyriaus moterų ansambliu “Retro”  (vad. Marius Mikučionis) dainavome “Ilgiausių metų”, vaišinomės skaniu pyragu. Tokių metų sulaukus, kiekviena gimimo diena yra kaip garbingas jubiliejus!

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga»

Puslapis 1 iš 31