Pradžia Naujienos

Prisijungę

Mes turime 18 svečius online
Naujienos
Dainos skambėjo senelių namuose... PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Ketvirtadienis, 03 Liepa 2014 10:13

Nors vasara jau įsibėgėjo, orai dar mūsų nedžiugina, todėl liepos 3-ią dieną senelių namų gyventojai buvo sukviesti į neeilinę popietę. Valgyklos patalpose senelių laukė staigmena – nukrauti stalai saldumynais: pyragais, sausainiais, saldainiais. Visiems susirinkusiems buvo paruošta arbata ir kelios užduotėlės. Pirmiausiai seneliai bandė įminti mįsles, kai kurios pasirodė tikrai sudėtingos, bet visi stengėsi, bandė atspėti. Vėliau buvo užduotis atspėti dainą iš lapelyje parašytos vienos eilutės. Dainą atspėjusiajam reikėjo ją ir sudainuoti, žinoma, kitiems pritariant. Popietei įsibėgėjus gyventojai įsidrąsino - skambėjo ne tik dainos, bet ir eilėraščiai, anekdotai. Birutė padeklamavo linksmą ir prasmingą eilėraštį apie grybą ir kankorėžį, Monika prisiminė iš vaikystės eiles apie lėlę, o Stasiukas visus prajuokino papasakodamas anekdotą. Pasisėdėję, padainavę, pajuokavę, seneliai linksmi išsiskirstė po kambarius.

 

Skaityti daugiau...
 
K. Donelaičio minėjimas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 21 Gegužė 2014 00:00

Gegužės 21 dieną senelių namus aplankė LPS "Bočiai" Ukmergės bendrijos sambūrio „Prie židinio“ nariai kartu su pirmininku Algimantu Kacevičiumi. Šia proga buvo paminėtas lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų metų sukakties jubiliejus. Sambūrio "Prie židinio“ vadovė Z. Stunžėnienė skaitė paskaitą „Kristijono Donelaičio asmenybė dokumentuose“, o sambūrio dalyviai atliko keletą inscenizacijų poemos „Metai“ temomis „Sveiks, svieteli margs“. Kartu su „vėžlybomis gaspadinėmis“ - Aldona Vilkeliene, Emilija Vitkevičiene, Aldona Surviliene, kartu su „būrais“ - Julijonu Gudparakiu, Juozu Stunžėnu, Mečislovu Grigucevičiumi ir, žinoma Slunkiumi, kurį vaidino Juozas Vilys, mūsų seneliai kartu dalyvavo Krizo dukters vestuvėse, šaipėsi iš apsirijėlio ir girtuoklio Dočio, negailėjo rūstaus žodžio ponams, išsakė širdingus poeto atodūsius dėl nykstančios lietuvių kalbos ir tautos tradicijų. Po vaidinimo svečiai visus nudžiugino akordeono garsais, lietuvių liaudies dainomis. Seneliams, tiek dalyvavusiems koncerte, tiek dėl silpnos sveikatos gulintiems savo kambariuose, buvo įteikti megzti angelėliai. Visi labai džiaugėsi gerai praleistu laiku ir dėkojo gražiam ir kūrybingam kolektyvui už pasirodymą ir dovanas.

Skaityti daugiau...
 
Šv. Velykos senelių namuose PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Antradienis, 22 Balandis 2014 08:59

Velykos – kilnojama šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Ji turi gilias tradicijas. Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“, mat mūsų protėviai šiuo metu aplankydavo artimųjų kapus, nunešdavo jiems kiaušinių. Velykos mūsų protėvių buvo švenčiama kaip gamtos atbudimo šventė. Atėjus krikščionybei, ši šventė sutapatinta su Kristaus prisikėlimu. Mūsų senelių namų gyventojai taip pat kruopščiai ruošėsi Šv. Velykoms – močiutės karpė iš popieriaus zuikučius, darė iš siūlų kiaušinių formos papuošimus, gamino spalvotus kiaušiniams dėkliukus, komponavo vazose iš berželių šakelių pavasarines puokštes bei jas pačios papuošė. Dieną prieš Šv. Velykas visi norintys susirinko ir margino kiaušinius. Ankstyvą Šv. Velykų rytą, geresnės sveikatos seneliai dalyvavo Šv. Mišiose, kiti – meldėsi namuose. Vėliau visi susėdę prie bendro stalo meldėsi, valgė margučius, kitas vaišes ir giedojo visiems žinomas giesmes. Be abejo, daugelis sulaukė artimųjų, atskubėjusių pasveikinti su šia gražia pavasario švente.

 

Skaityti daugiau...
 
Šv. Mišios Šv. Velykų proga PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Trečiadienis, 16 Balandis 2014 10:50

Likus savaitei iki Šv. Velykų, Verbų sekmadienį, stipresnės sveikatos senelių namų gyventojai ėjo į šalia esančią bažnyčią, dalyvavo Šv. Mišiose, priėjo išpažinties bei priėmė Švč. Sakramentą. Tiems, kurie negali patys nueiti į bažnyčią, balandžio 16-ą dieną Šv. Mišios buvo aukojamos senelių namuose. Visi norintys galėjo prieiti išpažinties pas parapijos kleboną Gintautą Naudžiūną, o vėliau, per Šv. Mišias, priimti Švč. Sakramentą. Pamokslo metu klebonas ragino visiems atkreipti dėmesį į save, į savo elgesį, skatino susitaikyti, atleisti, kad visi galėtume džiaugsmingai ir ramia širdimi sutikti Šv. Velykas.

Skaityti daugiau...
 
Tarptautinė moters diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Irma Vaitaitienė   
Penktadienis, 07 Kovas 2014 00:00

Kovo 8 –oji – Tarptautinė moters diena, kai kuriose šalyse tai valstybinė šventė. Lietuvoje kovo 8 –oji atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena. Senelių namų gyventojai taip pat nepamiršo šią dieną pasveikinti močiučių, taip pat ir darbuotojų. Dar išvakarėse joms buvo įteikti tulpių žiedai. Tarybos pirmininkas Vytautas, pasikvietęs į pagalbą kitus vyrus – Dmitrijų, Viktorą, Joną, Stasiuką – pasveikino močiutes prie stalo. Jonas nuėjo ir pasveikino silpnesnės sveikatos močiutes, kurios gulėjo kambariuose, ten ir įteikė gėles. Atsidėkodamos gyventojos vaišino visus savo gamybos pyragais. Visos liko labai patenkintos gėlėmis ir parodytu vyrų dėmesiu.

Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis3132333435SekantisPabaiga»

Puslapis 34 iš 35